Witaj

Jesteś na mojej stronie, co znaczy, że szukasz sposobów na dogadanie się z nastolatkiem. Pewnie jesteś zmęczona ciągłymi awanturami o wszystko. Może jesteś rozczarowana, bo robisz co możesz, a nic się nie zmienia. Być może boisz się o swoje dziecko, bo widzisz, że jego zachowanie jest coraz gorsze.

Możliwe, że nawet:

  • czujesz się bazradna albo uważasz się za złą matkę, bo wydaje Ci się, że inne kobiety lepiej sobie radzą
  • masz poczucie, że tylko Ty masz w domu obowiązki i wszystko jest na Twojej głowie
  • boisz się zaglądać do dziennia elektronicznego albo odebrać telefon ze szkoły, żeby nie dowiedzieć się, że Twoje dziecko znowu coś złego zrobiło
  • nie wiesz co robiż, żeby ono ciągle nie pyskowało
  • czujesz się lekceważona, a czasem nawet poniżana przez dziecko

Na pewno chciałabyś, aby:

  •  w domu było spokojniej i milej
  • poranki i wieczory z nieustannego pola walki zmieniły się w fajny, normalny czas
  • Twój ciężar odpowiedzialności za wszystko i wszystkich odszedł w zapomnienie, a w zamian pojawiły się radość i lekkość
  • Twoje dziecko lubiło spędzać z Tobą czas

Wyobraź sobie, że wracasz z pracy i nie ściska Cię w brzuchu ze strachu. Że popołudniami i wieczorami w domu żartujecie, robicie razem kolację i sprzątacie po niej. To wszystko jest możliwe, naprawdę. Nawet, jeśli myślisz, że Twoja sytuacja jest wyjątkowa, a inne matki są w lepszej sytuacji. Nie mówię, że wszystko zmieni się jak za dotknięciem czarodziejską różdżką. To musi być proces, w którym konieczna jest Twoja aktywność. Już podczas warsztatów dowiesz się, co możesz robić inaczej.

Czego dowiesz się na warsztatach?

Będziemy rozmawiać o przyczynach trudnych zachowań nastolatków i uczyć się radzenia sobie z nimi. Dowiesz się co przede wszystkim wpływa na relację, jaką budujesz z dzieckiem i jak ją zmieniać. Porozmawiamy o emocjach, bo przecież doświadczasz ich niemal w każdej chwili, a one są potężnym motorem działania. Sprawdzisz jak najskuteczniej wyrabiać w dziecku samodzielność i jak namawiać je do współpracy.

W ostatnim dniu będzie sesja pytań i odpowiedzi, więc jeżeli uznasz, że potrzebujesz wiecej informacji, będziesz mogła dopytać.

Bardzo zależy mi na tym, żebyś była aktywna w czasie tych spotkań, dlatego będę angażować uczestników w wykonywanie ćwiczeń. Ale nie martw się, nie będę odpytywać na forum z ich realizacji. Jeżeli będziesz chciała, to się podzielisz tym, co wypracowałaś, a jeżeli nie, to zachowasz efekty dla siebie.

Kiedy i gdzie będziemy się spotykać?

21 – 25 stycznia 2025 r. Będziemy startować o godz. 19.30, każde spotkanie to ok. 45 minut. 

Dostaniesz link do platformy Zoom. Przypominajka pojawi się w Twojej skrzynce e-mailowej rano i na 15 minut przed rozpoczęciem każdego spotkania. Wszystkie warsztaty będą nagrywane, więc dostaniesz też link do nagrań.

Dlaczego możesz mi zaufać?

  • prowadzę fundację, która zajmuje się wsparciem rozwoju dzieci i dorosłych, w tym rodzin – realizuję projekty przeciwdziałające przemocy w rodzinie
  • zajmuję się wsparciem rodziców od ponad 30 lat – jestem dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Międzyrzeczu, wcześniej przez 6 lat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Poznaniu
  • jestem pedagogiem, coachem, terapeutą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
  • mam dwoje dorosłych dzieci, które są mądrymi, wrażliwymi i otwartymi na świat ludźmi – co nie znaczy, że nie popełniłam błędów w ich wychowaniu; popełniłam dużo, ale wiem jak ich uniknąć.

Zapisz się

Scroll to Top